تبلیغات
شجره طیبه صالحین - مطالب اردیبهشت 1392

شجره طیبه صالحین

محتوای مورد نیاز سرگروه ها

درباره سایت

خدا کند که کسی حالتش چو ما نشود
ز دام خال سیاهش کسی رها نشود
خدا کند که نیفتد کسی ز چشم نگار
به نزد یار چو ما پست و بی بها نشود
جواب ناله ی ما را نمی دهد "دلبر"
خدا کند که کسی تحبس الدعا نشود
شنیده ام که از این حرف، یار خسته شده
خدا کند که به اخراج ما رضا نشود
مریض عشقم و من را طبیب لازم نیست
خدا کند که مریضی من دوا نشود

تبلیغات

کد تبلیغات در اینجا

نویسندگان

ستاد حماسه مقاومت در راستای حمایت از سعید جلیلی اعلام موجودیت کرد
در قالب بیانیه‌ای ستاد حماسه مقاومت در راستای حمایت از سعید جلیلی در یزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام موجودیت کرد.

ما نیز از این گفتمان :

گفتمان پیشرفت و مقاومت

حمایت میكنیم.
یاعلی مدد

بازهم قدرت یک انگشت...

بازهم قدرت یک انگشت...

این انگشت رای پیکرهایی است که بدنشان قطعه و قطعه و ریز ریز شد تا ما پشت ولایت را خالی نکنیم...

این انگشت رای شهید احمدی روشن، شهید علیمحمدی، شهید شهریاری، شهید رضایی نژاد و شهید قشقائی است...

این انگشت رای ملتی است که میخواهد روی پاهای خودش بایستد و در این راه از هیچ جانفشانی دریغ نمی کند...

این انگشت، خار چشم دشمنان این مرز و بوم است...

این انگشت، کبریت به آتش کشیدن آرزوهای دشمنان ایران و ایرانی است...

این انگشت، ندای لبیک یا خامنه ای است

به کوری چشم همه ی دشمنان

دفاع ما همچنان باقیست...

رئیس‌جمهور آتی رفتاری شبیه احمدی‌نژاد و خاتمی نداشته باشد

 رهبری خطوط لازم در زمینه رئیس جمهور را مشخص و تاکید کرده اند که رئیس جمهور آینده باید نقاط ضعف دولت قبلی را نداشته و نقاط قوت را تقویت کند.
 
 نگاه «صفر و صدی» به رئیس جمهور نگاه مثبتی نیست، عنوان کرد: با این فرمایش رهبری کسانی که عملکرد رئیس جمهور اخیر را تا به امروز منفی و سیاه می دانند، کاملاً اشتباه کرده اند؛ همچنین کسانی که تمام عملکرد دولت را سفید و موفق می دانستند نیز در اشتباهند.
 
 از ویژگی های رئیس جمهور اصلح به «عدم کرنش در مقابل غرب» اشاره کرد و گفت:‌ طبق فرمایش رهبری کسی که قرار است رئیس جمهور آینده مملکت باشد باید نسبت به گفتمان مقاومت اعتقاد داشته باشد.
 
 ما باید بدانیم که کرنش در مقابل غرب متانت غرب را به همراه نمی آورد، بلکه گستاخی غرب را برای ما در پی خواهد داشت.
 
«اعتقاد قلبی به ولایت مطلقه فقیه» از دیگر ویژگی های رئیس جمهور اصلح است و مهم ترین ویژگی رئیس جمهور آینده باید اعتقاد قلبی بر اندیشه سیاسی نظام مبتنی به ولایت فقیه باشد و این یک شاه کلید اساسی در این زمینه است.
 
در سال های اخیر متاسفانه شاهد بودیم که برخی ها در تعریف خود نسبت به این اندیشه سیاسی، مثبت عمل نمی کردند؛ اینم در حالی است که هر کسی که رئیس جمهور قانونی ایران است باید به جایگاه خود در نظام آگاه بوده و بداند که ولایت فقیه چه اختیاراتی دارد.
 
 رئیس جمهور آینده نباید رفتاری شبیه رفتار آقای احمدی نژاد در این چند سال اخیر یا رفتاری مشابه سال های آخر آقای خاتمی در برخورد با این قضیه داشته باشد و عنوان کند که اختیاراتش کم است.

 دوستان باید اختیارات رئیس جمهور را ببینند و بعد ادعای ریاست جمهوری کنند؛ تمام حرف هایی که در اواخر دولت آقای خاتمی مطرح می شد و یا اخیراً آقای احمدی نژاد بیان می کند، نشانه این است که آنان فرا قانونی عمل کرده و از قانون عدول نموده اند؛ این رفتار اساساً بی‌حرمتی و دهن‌کجی به بسیاری از اصول قانون است.
 
 نداشتن برنامه مناسب از سوی کاندیداها را بسیار بد است رئیس جمهور آینده باید برنامه ها و تیم کاری خود را مشخص کند و این گونه نباشد که بعد از ورود به عرصه انتخابات به دنبال برنامه ها و اجرای آنها باشد.
 
 سابقه کاری و عملکرد افراد برای انتخاب رئیس جمهور اصلح بسیار مهم است ، باید عملکرد افراد در چهار دوره تاریخی و مهم انقلاب یعنی دوران اصلاحات، دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و فتنه 88 کاملاً مشخص باشد و رئیس جمهور منتخب باید در این دوران کاملاً مدبرانه عمل و سیاستگذاری کرده باشد.

حضور معتکفین در مراسم اعتكاف در ایام البیض

اصل اعتکاف در خلوت کردن معتکف است،  نشست های خصوصی، مشاوره دینی و حلقه های معرفتی هرچه بیشتر بهتر

 محتوا و اثربخشی برنامه برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است

 اعتکاف از ساعت یک بامداد سوم خرداد با تلاوت قرآن کریم آغاز و ساعت 20:30 پنجم خرداد ماه به پایان می رسد.

  روزانه دو جلسه سخنرانی با حضور سخنرانان برجسته شهرستان  برگزار می‌شود.

 ارائه مشاوره دینی به طور شبانه روزی برای دومین سال متوالی، قرائت زیارت امام رضا ع و دعای عهد بعد از نماز صبح، ارائه مشاوره قرآنی و تدبر در قرآن و سیره اهل بیت(ع)، مراسم مناجات خوانی و نیز مداحی توسط مداحان از جمله برنامه های پیش بینی شده در مراسم است.


حضور شما باعث شادی دل صاحب الزمان است

مادر ماه کنیز خانه خورشید-زندگی نامه حضرت ام البنین(س)


سیزدهم جمادی‏الثانی، یادآور روزی غم‏انگیز است؛ روزی که در آن مادری فداکار و بانویی با عظمت از تبار دلاوران، به سوی معبود پر کشید. ام البنین، مادر پسرانِ علی علیه‏السلام ، بعد از عمری تلاش، شکیبایی و استقامتْ با اهدای چهار فرزند رشید به پیش‏گاه مولایش، حسین بن علی علیه‏السلام ، با دلی مالامال از محبت و عشق، راهی دیار دوست شد و در بقیع، آرام‏گاهِ خوبان، در جوار دیگر فرزند زهرا علیهاالسلام برای همیشه رحل اقامت افکند.

نام و مشخصات

نامش فاطمه و کنیه‏اش امُّ البنین (مادر پسران) است. پدرش حِزام، و مادرش ثمامه یا لیلاست. همسرش علی‏بن ابی‏طالب علیه‏السلام و فرزندانش عباس علیه‏السلام ، عبداللّه‏، جعفر و عثمان هستند که هر چهار نفرْ در سرزمین کربلا و در رکاب امام حسین علیه‏السلام به شهادت رسیدند. آرام‏گاه وی در مدینه منوّره و قبرستان بقیع است.ولادت ام البنین علیهاالسلامدر مورد تاریخ دقیق ولادت حضرت ام‏البنین اطلاعی در دست نیست و تاریخ‏نگارانْ سال ولادت او را ثبت نکرده‏اند، ولی یاد آور شده‏اند که تولد پسر بزرگ ایشان، حضرت ابوالفضل علیه‏السلام ، در سال 26 ق اتفاق افتاده است.


برخی از تاریخ‏نگارانْ زمان ولادت ایشان را در حدود پنج سال پس از هجرت تخمین می‏زنند.

ادامه مطالب رو بخونین

نظرسنجی

چه محتوایی را بیشتر میپسندید؟


آمار سایت

بازدید کل9
بازدید امروز59
بازدید دیروز52
بازدید ماه قبل92
بازدید این ماه64
تعداد مطالب
نویسندگان

امکانات

کلیک کنید